Produkty

Image

Akumulační kamna

Nejpříjemnější forma předávání tepla je sáláním kachlových kamen. Koncept sálavého vytápění se používá především tam, kde je požadován dlouho trvající a rovnoměrný tepelný výkon. V akumulačních kamnech se teplo ukládá v těžké keramické akumulační hmotě a přes povrch kamen je pomalu vydáváno do místnosti. Tímto způsobem se zamezí příliš velkým výkyvům teplot v místnosti.Akumulační kamna jsou vhodným Topidlem pro takřka jakékoli prostory. Při vhodném umístnění lze kamna využít jako hlavní zdroj topení.

V závislosti na použité akumulační hmotě potřebují kachlová kamna delší dobu, než se zahřejí. Teplo je pak na druhou stranu vydáváno po delší dobu, interval přikládání může být I 12 a více hodin.

Image

Akumulační krby

Akumulační krb, jak už z názvu vyplývá, je schopen naakumulovat tepelnou energii a vydávat ji do okolí pozvolným sáláním. Při tom všem je však zachován vzhled a design standardního krbu. Krb je postaven ze speciálních materiálů jako například šamot, z něhož se poté sáláním uvolňuje tepelná energie do okolního prostoru. Akumulační krb se dimenzuje na ca 3 hod. hoření a dle použitých materiálů , následných 6 – 8 hod. sálání.
Image

Horkovzdušná kamna

Teplým vzduchem je možné do místnosti, kde jsou kamna umístěna, odvést velké množství tepla během krátké doby.

Tento koncept se využívá tam, kde je požadován vysoký tepelný výkon, jako ve starých domech nebo velkých místnostech. U horkovzdušných kamen proudí vzduch z místnosti kolem topné vložky a kovových přídavných topných ploch, velmi rychle se ohřívá a přes vzduchovou mřížku nebo teplovodní potrubí je odváděn přímo do obytného prostoru. Z tohoto důvodu jsou výkyvy tepelného výkonu během topného cyklu .

Image

Horkovzdušné krby

Základní princip spočívá v cirkulaci vzduchu. Studený vzduch z místnosti nebo také z venku je ohříván prouděním kolem těla krbové vložky. Horký vzduch je pak rozváděn do jedné, či více místností. Podle počtu a velikosti prostor volíme jeden z nejdůležitějších parametrů krbové vložky a to její výkon. Pro vytápění vzdálenějších prostor, kam by se horký vzduch samotíží nedostal, se využívá tažných ventilátorů.
Image

Kamna s výměníkem

Zcela jiná forma akumulace tepla se nabízí v případě, kdy je topná vložka kombinována s teplovodním výměníkem. Buď jako nahoře umístěný teplovodní výměník nebo jako výměníkový plášť nebo obojí integrováno do výměníkového tělesa. U všech variant s teplovodním výměníkem se velká část využitelného tepla odvádí přes plochu výměníku do zásobníku prostřednictvím teplé vody. Takto akumulované teplo může centrální topný systém podle potřeby kdykoliv využívat. Tímto způsobem je možné pokrýt kompletní potřebu tepla nízkoenergetického domu za pomoci kachlových kamen.
Image

Sporáky

Základním principem sporáku je vaření, pečení a sušení. Vedlejším produktem je tepelná energie, pomocí níž dokážeme vytopit kuchyň a někdy i celý dům. Každý sporák je opatřen topeništěm, plotnou, troubou a tahovým systémem. Na rozdíl od ostatních spotřebičů je dimenzován pro vaření, čemuž je přizpůsobeno i topeniště na malé dávky paliva. Obestavba je tvořena akumulačními materiály (šamot, kachle), které akumulují uvolněnou energii a formou zdravého sálavého tepla předávají do okolí.